Voblery salmo pre lov na prívlač zubáča

Voblery Butcher (označenie modelu - BR) - dĺžka 5 cm v rôznych farebných odtieňoch a s rôznou potápavosťou - plávajúce voblery typu (F), potápavé (S), hlbokopotápavé (SDR).
Podľa typu voblera je ich potápavosť 0.8-1,5 m, 1-2 m a 2,5-4m. Čo sa týka farebného prevedenia voblerov, je to hlavne BR. Ak si tento odtieň voblera detalnejšie prezriete, zistíte, že sa farebne podobá na zubáča. Má podobné sfarbenie tela voblera s tmavými priečnymi pásmi a chrbtom, sivo zelenkavé boky, sivobiele brucho, veľké výrazné oči a sivobiele predné bočné plutvy hneď za hlavou, s miernym hnedočervenkastým nádychom v ich vrchnej časti. Voblery butcher HBR (s oranžovým bruškom, vynikajúce hlavne do prítmia a prikalenej vody), PH (ostriež), GS, GT. Voblery Butcher sú u mňa naozajstným „mäsiarom - zabijakom“ na zubáča ale aj sumce pri love na prívlač.

Voblery Hornety
(H) plávajúce a potápavé - dĺžka 4 (6) cm - v prevedení so širokou lopatkou s vrchným úchytom umožňujúcou dokonalý, dráždivý kmitavý pohyb a dosiahnutie hĺbok 0.5-4 m. Voblery v prevedení s malou lopatkou do plytších vod do 0,4-1,2 m je typ s označením SR (plávajúci a potápavý), s dĺžkami 3 a 4 cm. Voblery s predĺženou hlbokopotápavou lopatkou majú označenie SDR, vyrábajú sa v dĺžkach 4 a 5 cm s dosiahnuteľnou hĺbkov 2,5-6 m. Čo sa týka farebného prevedenia voblerov je to hlavne D (jalec, tento odtieň volám belička) a CW (ja ho volám kvôli farbe ale aj kmitu sršeň), HP (ostriež so žltooranžovým bruškom), YD (krikľavá zelenožltá), GT („zelený tiger“ so žltým bokom a oranžovým bruškom), LPD (belička s krikľavým ružovo-fialovým chrbátikom).

Voblery Sting
(S) plávajúci - dĺžka 6 (9) cm , hĺbka 0,8-2 m, vo farebnom prevedení BL, SMB, GMB (striebristé v rôznych odtieňoch), do prítmia YD... Do hlbších vôd do 4m sú vhodné hlbšiepotápavé typy s označením SP.

Voblery Minnow
(M) plávajúci a potápavý - hlavne dĺžky 6, 7 ( 9) cm, 0.5-2,5 m, v podobných farebných vyhotoveniach ako u niektorých predchádzajúcich modelov D, HP, PH ale aj RR.
Do hlbších vôd do 4 m sú vhodné hlbokopotápavé typy s označením SDR.
Vo svojom arzenály mám samozrejme aj iné vhodné modely voblerov na zubáča ako Perch (PH) či Roach (R), Bulhead (BD)....(typy F a SDR) a tiež som s nimi pochytal na prívlač niekoľko zubáčov (aj iné druhy dravcov), ale najviac zatiaľ na vyšieuvedené!
Autor príspevku Robo Fulop lovec na prívlač

Novinky e-mailom

Anketa

Aký druh ryby lovíte?
šťuka
šťuka11.3 %
zubáč
zubáč11 %
sumec
sumec11.5 %
boleň
boleň10.9 %
ostriež
ostriež11.3 %
jalec
jalec11 %
pstruh
pstruh11.1 %
hlavátka
hlavátka10.9 %
biela ryba
biela ryba11.1 %

Produkt bol pridaný do vášho košíka.

Navrch stránky
Facebook
Facebook
Facebook